14/10

ШК „Алкалоид“ е новиот европски вицешампион


Во последното коло ...

13/10

ШК „Алкалоид“ ремизираше против „Globus“


Во дербито на шестото коло ...

12/10

ШК „Алкалоид“ подобар од „Obiettivo Risarcimento“


Уште една висока победа ...

11/10

ШК „Алкалоид“ убедлив против „Nice Alekhine“


Во четвртото коло ...

10/10

ШК „Алкалоид“ победи максимално со 6:0 против „Valerenga Sjakklubb“

Во третото коло ...

9/10

ШК „Алкалоид“ загуби минимално од „SHSM Legacy Square“

Во неизвесен меч ...

8/10

ШК „Алкалоид“ во првото коло на ЕКК 2017 го победи „Augusta Perusia“

Во интересен меч, Европскиот шампион ...

10/06

ШК „Алкалоид“ повторно во борба за врвот на Европскиот Клупски Куп 2017

Најуспешниот клуб во шаховската историја на ...