06/09

ШК Алкалоид со двојна круна на Екипните шампионати на Македонија за 2023 година ја потврди доминацијата во шахот

повеќе..

22/05

Динг Лирен е светски шаховски шампион!

повеќе..

01/03

Отворен меѓународен турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД 2023

повеќе..

Спонзор и официјални шаховски организации

Колачиња

Оваа веб-страница користи колачиња на прва страна кои се потребни од технички причини, заради овозможување на функционалноста на веб-страницата и на услугите што ги нудиме, и нив ги сметаме за суштински или неопходни колачиња.
Прочитајте повеќе во нашата Политика за приватност / Политика за веб колачиња